Dlaczego wybrać Słowackiego?

VI Liceum Ogólnokształcące stawia na nowoczesność i rozwój- korzystamy tutaj z aktualnych środków dydaktycznych, wokół mamy przyjazne tereny jak Kadzielnia a nasze zajęcia sportowe prowadzone są w niedawno wybudowanej hali sportowej.

Profesjonalny transport Grecja BANEXtransport.pl

W wyposażeniu szkoły mamy pracownie językowe, informatyczne, biologiczną, chemiczną i fizyczną. Dodatkowo nasza kadra pedagogiczna jest odpowiednio przygotowana i ma pasję, by przekazać młodzieży jak największą ilość wiedzy.

Zwiedź świat razem z nami!

Słowak lubi podróżować i poznawać świat z różnych perspektyw- w naszej historii mamy dwutygodniową wymianę młodzieżową w rzymskim Nimes na południu Francji! W międzyczasie zwiedziliśmy też aż dwa razy Waiblingen w okolicach Stuttgartu a także nieraz służyliśmy gościną  młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół! Nasi uczniowie bywali też w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Liechtensteinie i Szwecji.

Rozległy świat tak bardzo nam się spodobał, że postanowiliśmy ułatwić naszym uczniom jego zdobywanie jeszcze bardziej- utworzyliśmy klasy przygotowujące do Międzynarodowej Matury! Prócz wiedzy, która uczeń może zdobyć, proponujemy także różne eksperymenty i zachęcamy do własnej pracy badawczej.

Szkoła działa także pozalekcyjnie- nasz klub turystyczny Autsajder zajmuje się wycieczkami po naszym rodzimym kraju. Atrakcyjne regiony jak Gorce czy Pieniny to klasyk! Dodatkowo często bierzemy udział w konkursach krajoznawczych, olimpiadach czy rajdach rowerowych.

Doświadczenia!

Nasza szkoła dumni uczestniczy w programie FENIKS, który jest długotrwałym programem popularyzacji fizyki w szkołach. Ma za zadanie rozwijać podstawowe kompetencje naukowo-techniczne młodzieży. Fundowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego i prowadzony przez konsorcjum Uniwersytetu Jagielońskiego, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Projekty naszych uczniów cieszą się dużą ilością osiągnięć na szczeblu wojewódzkim. To już dwukrotnie nasza kadra uczestniczyła w finałach konkursu i pokonała najlepsze licea w okolicy! Zajęcia w ramach programu odbywają się regularnie co tydzień w naszej placówce- w trakcie dodatkowych godzin dyskutujemy o ciekawych zjawiskach fizycznych a także wykonujemy pokazy i doświadczenia.

Dbamy o umysł

Nasza szkoła od jakiegoś czasu prowadzi Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Sudoku. Czym jest Sudoku? Jest to zabawa logiczna, do której działania nie wymagany jest komputer. Zasady rozwiązywania gry są proste- mamy dziewięciopolowy duży diagram, który składa się z kolejnych dziewięciu pól. Niektóre z tych pól opisane są cyframi od 1 do 9. Należy tak uzupełnić cyframi wszystkie pola, by w każdym mniejszym diagramie były wszystkie cyfry od 1 do 9 a dodatkowo by każda kolumna i wiersz zawierała cyfry od 1 do 9- pamiętając, że jednocześnie, żadna cyfra nie może się powtarzać.

Dbamy też o ciało!

W ciągu ostatnich lat nasi uczniowie zdobyli 11 tytułów Mistrza Województwa, 2 Wicemistrzostwa, 22-krotnie tytuł Mistrza Kielc, 11 tytułów Wicemistrza Kielc. Pięć razy zdobyliśmy tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły w Kielcach!